Strona główna     Linki     Co nowego


Koszalińska Kolej Dojazdowa

Informacje

Stan: czynna     Rok budowy: 1898     Prześwit: 1000 mm     
Operator: Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki     
Właściciel: PKP Zakład Nieruchomości Szczecin     


W chwili obecnej trwają intensywne prace mające na celu przywrócenie ruchu pociągów Koszalińskiej Kolei Dojazdowej. Prowadzone są również rozmowy zmierzające do przekazania majątku kolei, należącego aktualnie do Zakładu Nieruchomości PKP w Szczecinie, Gminie Manowo.

Strony i publikacje

Koszalińska Kolej Dojazdowa

Paweł Gajdzica

Na wciąż rozbudowywanej stronie Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki prezentowane są przede wszystkim bieżące wiadomości z prac prowadzonych przez Towarzystwo w celu przywrócenia przewozów turystycznych między Koszalinem a Bobolicami. Dostępny jest również krótki opis historii sieci kolei wąskotorowej w okolicach Koszalina. Uzupełnieniem jest fotogaleria, w której obok aktualnych znalazły się również zdjęcia archiwalne.

Koleje wąskotorowe przełomu wieków

Marek Malczewski  –  Świat kolei 11/2005

Artykuł przedstawia zmiany w strukturze Dyrekcji Kolei Dojazdowych w Warszawie wynikające z założeń uchwały Zarządu PKP z 1996 roku, która zakładała odejście od scentralizowanego zarządzania. Dodatkowo przedstawiono statystyki przewozu towarów i pasażerów oraz wyniki finansowe poszczególnych kolei dojazdowych PKP w 1999 i 2000 roku.

Copyright © 1999-2009 Krzysztof Zientara