Strona główna     Linki     Co nowego


Rogowska Kolej Wąskotorowa

(Rogowska Kolej Dojazdowa)

Informacje

Stan: czynna     Rok budowy: 1915     Prześwit: 750 mm     
Operator: Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych     
Właściciel: Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej     
Przewozy: W sezonie letnim rozkładowe, przez cały rok na zamówienie     

Strony i publikacje

Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała

Uruchomiona i prowadzona przez Fundację Polskich Kolei Wąskotorowych oficjalna strona Kolei Rogowskiej. Z racji stworzenia osobnego serwisu, można znaleźć w nim wszelkie informacje dotyczące linii łączącej Rogów z Rawą Mazowiecką i Białą Rawską, tj. aktualności z prac prowadzonych przez Fundację, opis szlaku, rozkład jazdy, ciekawostki historyczne, a także opis bogatej kolekcji wąskotorowego taboru zgromadzonego na stacji w Rogowie.

Historia Kolei Rogowskiej Część I i II

Michał Zajfert  –  Świat kolei 5/2004, 6/2004

Artykuł opisujący historię Rogowskiej Kolei Dojazdowej to 17 stron wyczerpujących informacji z okresu od rozpoczęcia budowy linii z Rogowa do Białej Rawskiej w 1915 roku aż do przejęcia jej przez Powiat Rawski w 2002 roku. Całość uzupełniona jest planami stacji i przystanków oraz licznymi fotografiami - archiwalnymi oraz współczesnymi. Dodatkowo zamieszczono statystyki przewozowe oraz wykazy eksploatowanego taboru.

Koleje wąskotorowe przełomu wieków

Marek Malczewski  –  Świat kolei 11/2005

Artykuł przedstawia zmiany w strukturze Dyrekcji Kolei Dojazdowych w Warszawie wynikające z założeń uchwały Zarządu PKP z 1996 roku, która zakładała odejście od scentralizowanego zarządzania. Dodatkowo przedstawiono statystyki przewozu towarów i pasażerów oraz wyniki finansowe poszczególnych kolei dojazdowych PKP w 1999 i 2000 roku.

Copyright © 1999-2009 Krzysztof Zientara